Home
English
NieuwsInformatieAgendaProjectenZoek
Home KosmopolisKosmopolis Den HaagKosmopolis Rotterdam
Donna Risa
Regisseur STUT

Een Marokkaanse jongeman die meespeelt bij Stut Theater werd na het spelen gevraagd door een student van de HvU of hij zichzelf nu echt zo kwetsbaar voelt: "Je ziet er echt niet kwetsbaar uit!" Waarop hij antwoordde: "Jij hebt jouw rijbewijs, ik heb mijn rijbewijs, we wonen in dezelfde stad, alleen jij wordt nooit aangehouden en ik gemiddeld zo'n 10 keer per jaar."
Adem Kumcu
Programmamamanager Diversiteit en Integratie Gemeente Utrecht

"Kosmopolis is voor mij een droom die uitkomt! Ik was betrokken bij de oprichting en onderhoud goede contacten met Kosmopolis als programmamanager Diversiteit en Integratie bij de Gemeente Utrecht.”
Dounia El Baraka
Communicatiedeskundige

Pluk dié dag! Ik ben geen halfbloed, maar dubbelbloed.
Aziz Bekkaoui
Modeontwerper

Kosmopolis Rotterdam staat voor grenzeloos verbinden van kunst, politiek en religie.
Francine van Dam
Medewerker Kunstfactor

"in onze samenwerking zijn netwerkvorming, kennisuitwisseling en verdere visievorming heel belangrijke onderdelen bij de verrijking van ons werk".
Ergün Erkoçu
Architect

"Ik ben geïnteresseerd in de pluriculturele samenleving en werkt vanuit een sociaal-maatschappelijke betrokkenheid. Hiervoor schep, initieer en speel ik in op actuele vraagstukken. Uitgangspunt hierin is de mens in relatie tot thema´s als religie, beleving, samenleven, multifunctioneel en multi-etnisch gebruik van gebouwen, natuur, voorzieningen en de openbare ruimte."
Ghalia Elsrakbi
Grafisch ontwerper

" Ik vind verschillen tussen mensen juist erg belangrijk in een samenleving die zorgt voor meer diversiteit in alles en wekt meer interesse naar elkaar toe. Onze verschillen zijn de basis voor onze vriendschap"
Friso Wiersum
programmamaker Tumult

Diversiteit en dialoog zijn twee woorden die zo snel mogelijk van hun lading ontdaan moeten worden. Nu betekenen ze namelijk: Omdat jij anders bent, wil ik met je praten. En cultuur is juist: Omdat we allemaal wat delen, maak jij hier ook deel van uit. Dat wil Tumult programmeren.
Gülbin Yesil
Actrice Garajistanbul

Drie maanden werkte ik voor Kosmopolis in een Rotterdamse wijk met Turkse vrouwen aan een theatervoorstelling. Deze intensieve werkwijze bracht ontroerende ontmoetingen, bijzondere nieuwe vriendschappen en voor sommige deelnemers de moed om belangrijke stappen in hun leven te maken.
Memet Ali
Acteur Garajistanbul

The exchange between Garaj and Kosmopolis enriches each others views on cultural live.
Mariëtte Dölle
Projectcoördinator TENT

TENT., het Historisch Museum en Kosmopolis Rotterdam gaan in Rotterdam-Zuid een gezamenlijk programma neerzetten. Wij willen met onze projecten inspireren, inbrengen, absorberen en reageren. Niet vanuit een vanzelfsprekend gelijk, maar als engagement van publieke organisaties die over de schutting kijken en tot de conclusie komen dat ze zichzelf opnieuw moeten uitvinden.
Mike van Graan
Theatermaker
“The terms of ‘multiculturalism’ are often set by the economically, politically and culturally dominant so that more often than not, multiculturalism is about assimilation – making “other” like “us”, with “us” assuming that our economic, religious and political values, our cultural practices, our aesthetic standards, etc represent the highest state of human evolution. It is this moral superiority and cultural arrogance that most militate against the peaceful co-existence with communities who have different values and beliefs i.e. ironically, it is not “other” minorities that most threaten the comfortable order, but the arrogance and superiority that continue to denigrate, marginalise and reinforce stereotypes of the “other”.
Naeeda Aurangzeb
Journalist

In de ontmoeting met de ander maak ik steeds weer kennis met mijzelf.
Mustafa Hadziibrahimovic
Journalist

"Mijn nationaliteit is mens"!
Pearl Dias
Programmadirecteur Atana

Atana werkt samen met Kosmopolis om de diversiteit in alle segmenten van de cultuursector te versterken!
Wim Manuhutu
Directeur Museum Moluku
Hoe meer je naar verschillen zoekt, hoe meer overeenkomsten je vindt. Cultuur is nooit een excuus om iets niet te doen of te bespreken Zorg ervoor dat je eigen culturele achtergrond je scherper naar anderen leert kijken in plaats van dat je ze niet ziet.
Samila Afkir
Gespreksleidster

Kosmopolis Rotterdam is altijd op zoek naar verbinding tussen mensen en werkt op een bijzondere manier: met ruimte voor iedereen en zonder normerend te zijn.
Soheila Najand
Directeur Stichting Interart
'Descartes zegt: Ik denk dus ik ben. Een Nieuwe Culturele Burger zegt: Ik verander dus ik ben. Ik communiceer dus ik ben. Ik onderzoek dus ik ben. Ik draag verantwoordelijkheid dus ik ben. Ik verbind dus ik ben. Ik creëer dus ik ben. Ik droom dus ik ben.'
Multiple M 3.0 - Moslims, Mode en Muziek | 31 okt - 27 dec
Womenspeak! ism St Vrij Oost Timor | 23 sept
China Festival Utrecht: Maanfeest | 12 september
China Festival Utrecht: GPS-route en Chinees Meisje
Peptide: portretten van oma's op de Parade | 28 juli t/m 1 aug
RifTour Utrecht van start in Vleuterweide
China Festival Utrecht: geslaagde opening Chinees Meisje op 31 mei
RifTour Utrecht 2010 | 16 t/m 27 juni

Nieuws

 
De Burenwinkel komt naar je toe! mei 2008 (07-05-08)
 

 

Iedereen heeft ze: Buren! Ken je ze goed of helemaal niet? Zijn ze leuk, vreemd of luidruchtig?

De Burenwinkel komt naar je toe om je eigen buren te leren kennen, de buren in het zonnetje te zetten of ze juist een lesje te leren.

 

De Burenwinkel, een project van Kosmopolis, is een verbouwde SRV-wagen gevuld met burenproducten. Van luisterglazen, morsemokers en stille slippers tot bloembommen, burenbier of een vet feest. Er is voor alle buren wat wils!

We staan op festivals, buurtfeesten en buurtpleinen, sluiten aan bij culturele evenementen en hebben ons eigen educatieve programma.

de Burenwinkel staat de komende tijd op de volgende plekken in Utrecht:

5 mei:   de aftrap in Utrecht op het Bevrijdingsfestival in park Transwijk, Kanaleneiland. 
9 mei:   op de Markt in Kanaleneiland
11 mei: tijdens de Culturele Zondag/Carribean Express in het centrum
12 mei: op het Domplein tijdens het Feest van de Geest
17 mei: op het buurtfeest in de wijk Ondiep
18 mei: tijdens de Lazy Sunday Afternoon in Leidsche Rijn 
24 mei: in de wijk Abstede tijdens het evenement Dit is Abstede.
25 mei: op de Dag van het Park in park Oog in Al
30 mei: in Kanaleneiland bij Robin Good
31 mei: op de open dag van het Dutch Design Center in Hoograven
1 juni:   op het straatfeest Lombok

Kijk op http://www.burenwinkel.nl/ voor meer informatie

Kom je ook even buurten?

De Burenwinkel wil dat buren met elkaar in gesprek gaan. De koopwaar biedt mogelijkheden om buren op grappige, confronterende en smakelijke manieren met elkaar in contact te brengen. Zo is er het burenkoekje, een knapperige speculaasje in de vorm van twee tegen elkaar leunende huisjes, speciaal ontworpen om te delen.

Ben jij verkikkerd op de buren of juist niet? Heb je ideeën voor een burenproduct of wil je dat de Burenwinkel naar jouw buurt komt laat het weten via http://www.burenwinkel.nl/ of mail naar info@burenwinkel.nl. Via het aanmeldformulier op de site van de Burenwinkel kunnen producten aangemeld worden.

De Burenwinkel is een initiatief van Martijn Engelbregt in samenwerking met ontwerpers van het Sandberg Instituut. De Burenwinkel reed in de maand september door Amsterdam tijdens Liefde in de stad, een project van mede-initiatiefnemers Paradiso en SKOR.

  Print